Mikulov

Mikulov je město plné historie, kultury, vína a slunce. Leží na výběžcích Pálavy obklopený všudypřítomnými vinicemi. S vínem se tu potkáte doslova na každém kroku – v malebných historických uličkách i na zámku.

 

 

Právě barokní zámek je dominantou Mikulova, sídlí v něm Regionální muzeum a za pozornost stojí i unikátní obří vinný sud. Další významnou kulturní památkou je kaple sv. Šebestiána na Svatém kopečku. Nechal ji v roce 1623 postavit tehdejší majitel mikulovského panství, kardinál František z Ditrichštejna. Na hlavním mikulovském náměstí je další skvost, a tím je rodinná hrobka Ditrichštejnů, nacházející se v bývalém kostele sv. Anny. Na vrcholu Kozího hrádku najdete zbytky dělostřelecké věže z 15. st.

 

 

To ale není zdaleka všechno, je zde opravdu mnoho krásných míst. Díky místní malebné krajině protkané cyklostezkami, vinnými sklepy a historickými památkami je to ideální místo pro milovníky aktivního odpočinku. Za zmínku rozhodně stojí i blízko přístupný Lednicko–valtický areál a nedaleké golfové hřiště Poysdorf, které je atypicky zasazené mezi vinice.

 

 

Mikulov nemůžete nemilovat!

 

Je to město, kde se pořádají všemožné kulturní akce a to po celý rok. Z těch nejznámějších musíme vyzvednout v květnu pořádané Slavnosti města Mikulov a Mikulovské vinné trhy. Červen je měsíc vyhraněný pro krojované hody. V letních měsících se zde pořádají zase různé festivaly. Tradiční Pálavské vinobraní je každoročně druhý víkend v září. A nechybí ani Svatomartinský Mikulov v listopadu.

 

 

Prostě tady se nudit nebudete!